Jak kupić mieszkanie na kredyt od dewelopera?

Jeżeli zastanawiasz się, jak kupić mieszkanie na kredyt od dewelopera, koniecznie obejrzyj nasz wideo poradnik. Podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę.

Przede wszystkim, taki zakup mieszkania ma swoją zasadniczą zaletę. Możesz bowiem je urządzić samodzielnie od podstaw. Sam wybierasz podłogi, dobierasz drzwi,  kolory ścian i płytki oraz całe wyposażenie. Możesz stworzyć swoje wymarzone mieszkanie.

Wybór mieszkania od dewelopera

Zanim jednak zaczniesz przeglądać oferty mieszkań od deweloperów, zastanów się czego konkretnie szukasz. W ten sposób ograniczysz ilość przeglądanych ofert. Określ dokładne kryteria, które są dla Ciebie istotne. Przede wszystkim określ, jaka powinna być lokalizacja, powierzchnia użytkowa, liczba pokoi, ustawienie mieszkania ze względu na strony świata. A ponadto komunikacja z miastem, bliskość poszczególnych placówek i sklepów. W ten sposób zawężasz liczbę przeglądanych ofert do dwóch, trzech inwestycji. I możesz wybrać tę, która najbardziej będzie odpowiadała twoim oczekiwaniom.

Zdolność kredytowa

Kolejnym istotnym krokiem jest zbadanie swojej zdolności kredytowej. Dlatego zapraszam Cię na bezpłatne konsultacje. Podczas spotkania dowiesz się, jakie są Twoje możliwości finansowe. To pozwoli Ci na spokojne podjęcie decyzji o zakupie mieszkania. Kiedy już znasz swoje możliwości finansowe zacznij poszukiwania wymarzonej inwestycji. Przede wszystkim sprawdź opinie na temat dewelopera, a także zweryfikuj otoczenie osiedla, na którym będzie powstawało dane mieszkanie.

Spotkanie z deweloperem

Podczas spotkania z deweloperem warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim zadaj pytania o standard wykończenia mieszkania, a także dokładnie ustal cenę dodatkowych elementów takich jak komórka lokatorska czy opłata za garaż. Zapytaj również, kiedy jest planowane przekazanie kluczy do mieszkania, w jakich terminach i wysokościach będą płacone transze dla dewelopera. Zwróć także uwagę na informację o tym, jaki masz czas od podpisania umowy rezerwacyjnej do podpisania umowy deweloperskiej. Gdyż podpisanie umowy rezerwacyjnej pozwoli Ci rozpocząć proces uzyskania kredytu.

Gdy już wybierzesz swoją inwestycję, skontaktuj się z nami w celu omówienia najkorzystniejszych ofert kredytowych oraz zaplanowania procesu uzyskania kredytu. Jako eksperci kredytowi możemy wybrać kilka ofert bankowych i rozpocząć procesowanie wniosków jednocześnie. Dla naszych klientów wybieramy rozwiązania, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom i możliwościom.

W trakcie procesowania wniosku o kredyt hipoteczny będziemy Cię informować o poszczególnych etapach. W ten sposób możesz być spokojny, że tak ważnym tematem jak zakup mieszkania zajmują się profesjonaliści, którzy z pełnym zaangażowaniem traktują każdego klienta. 

Agnieszka - ekspert ds. kredytów

Zapraszam do kontaktu!

Agnieszka Książek

ekspert ds. kredytów