Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne

Każde ubezpieczenie turystyczne, zawiera kilka podstawowych elementów. To ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie w podróży czyli Asisstance, a także ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, a zatem NNW.

Ubezpieczenie turystyczne i jego podstawowe warianty

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Daje nam pewność pokrycia kosztów wizyty lekarskiej. Jego zadaniem jest zabezpieczenie finansowe transportu z miejsca wypadku, bezpośrednio do jednostki medycznej. Owa klauzula upoważnia nas również do konsultacji medycznych, zapewnia nam otrzymanie niezbędnych lekarstw, a także środków opatrunkowych. Dzięki niej, przysługują nam konieczne zabiegi, badania ambulatoryjne, a także pokrycie kosztów w szpitalu oraz samej operacji.

Ubezpieczenie w podróży

Assistance pomoże nam podczas organizacji i pokrycia kosztów transportu medycznego do kraju, w przypadku transportu zwłok do kraju, a także w pokryciu kosztów kontynuacji leczenia już po powrocie do domu.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW)

Ubezpieczenie NNW jest gwarancją wypłaty świadczenia, w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wielkość świadczenia zależna jest od procentowego poziomu uszczerbku, z uwzględnieniem tabeli Norm Oceny Procentowej Trwałego Uszczerbku na Zdrowiu, bądź na bazie dokumentacji leczenia poszkodowanego.

Jakie dodatkowe opcje oferuje ubezpieczenie podróżne?

Praktycznie każde ubezpieczenie turystyczne daje możliwość rozszerzenia go o kolejne warianty. Powinny jednak wynikać one zarówno z celu, jak i sposoby spędzania czasu w trakcie zabezpieczonej podróży. Mowa tutaj o takich elementach jak np.:

  • ubezpieczenie bagażu podróżnego,
  • ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa lub skróconego wyjazdu zorganizowanego,
  • ubezpieczenie biernego uczestnictwa w aktach terroru i zamieszkach,
  • rozszerzenie polisy o ochronę z zakresu uprawniania sportów rekreacyjnych bądź wysokiego ryzyka,
  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie turystyczne i jego najważniejsze aspekty

Kluczowe podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego jest to, ile wynosi suma odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej, względem danych wydarzeń. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie mamy do wyboru rozszerzenia, a kolejno dostosować je do naszych potrzeb.

Zanim udamy się na zasłużony odpoczynek, z pewnością warto udać się wcześniej do ekspertów z branży ubezpieczeń podróżnych. Korzystając z pomocy specjalistów TDF, z pewnością uda się dobrać takie rozwiązanie, które pozwoli nam bez stresu i z pełnym poczuciem bezpieczeństwa cieszyć się urlopem i wszystkimi atrakcjami, jakie nam oferuje.