Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne

Własny dach nad głową jest marzeniem niemal każdego z nas. Przy obecnych cenach mieszkań i domów, wydawać by się mogło, żer mało kto może pozwolić sobie na jego realizację. Na szczęście rozwój gospodarki spowodował dynamiczny rozwój banków, których działalność opiera się między innymi na udzielaniu wsparcia finansowego. Dzięki dużej popularności tych instytucji, dostęp do kredytów jest łatwy i każdy kto spełnia określone warunki, może kupić lub wybudować własny dom, bądź mieszkanie na kredyt hipoteczny.

Jak wybrać ofertę kredytu hipotecznego?

Zdecydowanie duża część osób, która decyduje się na zakup mieszkania bądź realizację inwestycji budowlanej, decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Trudno się temu dziwić, ponieważ mało kto dysponuje tak dużą gotówką, aby móc ją przeznaczyć na ten cel.

Proces kredytowy oraz wszystkie formalności z tym związane potrafią jednak przyprawić o zawrót głowy. Niepewność oraz dyskomfort w kontakcie z bankiem w przypadku kredytu hipotecznego stają się jeszcze większe, ponieważ jego wartość jest najczęściej bardzo wysoka, a okres spłacania może wynosić nawet kilkadziesiąt lat.

Wybór właściwej oferty wymaga więc odpowiedniej wiedzy, znajomości poszczególnych zapisów w umowie oraz dużej uwagi. Warto również przed podjęciem decyzji sprawdzić i porównać oferty kilku banków, ponieważ mogą się one w znaczny sposób od siebie różnić. Należy przy tym zwrócić dużą uwagę na wszystkie elementy oferty, szczególnie gdy bank kusi nas prowizją 0%, pod którą najczęściej kryją się dodatkowe koszty, ubezpieczenia i opłaty, przez które kwota do spłacenia stanie się znacznie wyższa niż zakładaliśmy.

Postaw na specjalistów od kredytów hipotecznych i nie tylko

Proces kredytowy wcale nie musi być stresujący. Nie musimy również poświęcać wielu godzin na porównywaniu ofert ze sobą, a także sprawdzać co znaczą poszczególne zapisy. Wystarczy, że skorzystamy z usług doświadczonej specjalistów z firmy TDF. Doskonale orientujemy się w ofertach banków, znamy wszelkie istotne procedury postępowania, co podczas naszej działalności pomogło w uzyskaniu kredytu hipotecznego niejednemu Klientowi.

W TDF , porównujemy oferty aż 26 banków, dzięki czemu gwarantujemy wybór najkorzystniejszego wariantu. Zapewniamy nie tylko możliwie najniższy koszt kredytu, ale również wielkość spłaty i liczbę rat, dostosowaną do indywidualnych możliwości finansowych.

Kredyt refinansowy

Bywa, że kredyt hipoteczny staje się dość dużą częścią naszych miesięcznych wydatków. Z uwagi, na to zawsze opłaca się sprawdzić, czy nasz przypadek kredyt refinansowy pozwoli na obniżenie wysokości zobowiązania.

Omawiane rozwiązanie ma na celu spłatę zaciągniętego kredytu na zakup mieszkania bądź budowę domu, natomiast można skorzystać z niego również by spłacić pożyczkę na remont lub modernizację.

Należy mieć świadomość, że kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem na długie lata. Po upływie czasu może okazać się, że ówcześnie świetnie dobrany kredyt, przestanie być odpowiedni dla naszej aktualnej sytuacji finansowej. Stąd właśnie, eksperci TDF po zweryfikowaniu wielu różnych ofert, pomogą w dobrze najbardziej rozsądnego wyjścia w naszym przypadku.

Dlaczego warto zdecydować się na refinansowanie kredytu?

 • Porównanie oferty różnych banków w jednym miejscu,
 • lepsze warunki kredytowania,
 • redukcja miesięcznego obciążenia,
 • wydłużenie czasu spłaty, co powoduje niższą ratę,
 • szansa na uzyskanie do 90% kwoty zabezpieczenia.

Proces kredytowania – co warto o nim wiedzieć?

Proces zakupu mieszkania na kredyt rozpoczyna się od ustalenia zdolności kredytowej. Każdy bank posiada indywidualne warunki i zasady jej wyliczania. Najważniejsze są jednak dochody, dlatego im te są wyższe, tym również zdolność kredytowa wzrasta.

Pod uwagę brane są również wydatki, które nie mogą przekroczyć sumy dochodów. Ważną kwestią jest bez wątpienia źródło dochodów. Banki są najbardziej przychylne wobec umów o prace na czas nieokreślony.

Inne źródła dochodów również są uznawane, jednak każdy bank może mieć w stosunku do nich do nich inne podejście. Wobec tego właśnie, nie istnieje jeden, uniwersalny kalkulator zdolności kredytowej. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firmy TDF, która podejmuje współpracę z wieloma bankami, a jej specjaliści są w stanie pomóc w ustaleniu kwoty kredytu, jaką Klient będzie mógł otrzymać w każdym z nich.

Kredyt mieszkaniowy z TDF, to gwarancja korzystnego wyboru. Dzięki porównaniu ofert 26 banków możesz być pewny, że wybierzesz najtańszy kredyt hipoteczny, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości.

Kredyt hipoteczny, zapewni środki finansowe na:

 • Zakup mieszkania lub domu,
 • budowę własnego domu,
 • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
 • przekształcenie lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu, na prawo własności,
 • wykończenie, remont lub modernizację wybudowanego mieszkania lub domu,
 • spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku,
 • dokończenie budowy domu lub mieszkania,
 • adaptację pomieszczenia niemieszkalnego, na cele mieszkalne.

W TDF, zapewniamy naszym klientom:

 • Bezpłatne konsultacje w wybranym przez Ciebie miejscu,
 • pomoc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów,
 • 0 zł za rozpatrzenie wniosku,
 • do wyboru 0% prowizji albo obniżoną marżę,
 • dodatkową gotówkę na dowolny cel,
 • okres kredytowania aż do 50 lat,
 • wybór walut, m.in.: CHF, PLN, EUR, USD, GBP, SEK,
 • możliwość karencji w spłacie,
 • raty równe lub malejące.