Ubezpieczenie korporacyjne

Ubezpieczenia korporacyjne

Prowadzenie dużej firmy wiąże się często z realizacją dużej liczby projektów oraz inwestycji. Posiadanie ubezpieczenia korporacyjnego to idealna okazja, aby potwierdzić wiarygodność swojej marki. Zaznacza, że istnieje gwarancja zrealizowania każdej inwestycji na czas, a także poziom oferowanych usług jest bardzo wysoki. Co więcej, zwane często ubezpieczeniem gwarancyjnym wymagane jest od zleceniodawców oraz inwestorów. Przedsiębiorca, prezes, a także członek zarządu musi podejmować wiele ważnych decyzji. Ich konsekwencje spoczywają bezpośrednio na tej osobie, a to nawet po zakończeniu pracy. Odpowiednio dostosowanie ubezpieczenie OC członków zarządu i kierownictwa chroni przed skutkami błędnych decyzji oraz roszczeniami osób trzecich. Z kolei ubezpieczenie CYBER pokrywa te szkody, których efektem są m.in. ataki hakerskie, czy też niekontrolowane wycieki danych.

Czy istnieje obowiązek posiadania polisy członków zarządu?

Ubezpieczenie członków zarządu i kierownictwa jest w pełni dobrowolne.  Z drugiej strony, posiadanie takiej polisy jest już rynkowym standardem, a szczególnie w przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialności i akcyjnych.

Ubezpieczenie tego typu chroni zarówno zarząd, jak i wszystkie pozostałe osoby w firmie, które podejmują samodzielne decyzje. Polisa dotyczy roszczeń finansowych, a także skutków prawnych. Co więcej, obowiązuje ona również w sytuacji, kiedy pracownik pełniący konkretne stanowisko odejdzie z firmy, lub też zmieni się jego funkcja w przedsiębiorstwie.

Czym jest ubezpieczenie CYBER?

Ubezpieczenie CYBER, które nazywa się też potocznie polisą RODO, może obejmować naprawdę szeroki zakres. Ich celem jest ochrona ryzyka związane chociażby z utratą bądź wyciekiem danych elektronicznych, ale też tych, które przechowywane są tradycyjnymi metodami.

Polisa CYBER, stanowi gwarancje pokrycia, a także sfinansowania przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe kosztów strat, które są efektem ataków hakerskich. Mowa tu m.in. o konieczności odtworzenia danych, postępowaniach sądowych, czy też innych aspektach, związany bezpośrednio z dobrym wizerunkiem firmy.

Czym jest ubezpieczenie gwarancyjne?

Ubezpieczenie Gwarancyjne to nic innego, jak poświadczenie niezależnego podmiotu, a w tym przypadku firmy ubezpieczeniowej, że firma startująca w danym projekcie lub przetargu jest nie tylko sprawdzona, ale też posiadania konieczne zasoby finansowe i wszystko, co konieczne jest do realizacji przedsięwzięcia, przy zachowaniu najwyższego standardu.

Inwestor otrzymuje tym samym gwarancję, że inwestycja będzie realizowana przez prawdziwych fachowców. Warto mieć świadomość, że otrzymanie gwarancji ubezpieczeniowej, przekłada się też na pewne wymogi, a to m.in. brak opóźnień oraz terminowość, finalizacja inwestycji, a także wysoka jakość świadczonych usług. Wszystko to oznacza, że ubezpieczenie tego typu skierowane jest do najlepszych firm i prawdziwych profesjonalistów w swojej branży.

Ubezpieczenie korporacyjne z TDF

Jeśli uważasz, że tego typu polisa jest właśnie dla Ciebie i Twojego przedsiębiorstwa, serdecznie zapraszamy do kontaktu ze specjalistami TDF, którzy porównując dziesiątki różnych ofert, pomogą w wyborze tej najbardziej dostosowaną do potrzeb i wymagań Twojej firmy. Zabezpiecz swoją firmę i nie daj się wyprzedzić konkurencji, stawiając na ubezpieczenie korporacyjne