Ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne

Każdy posiadacz auta oraz innego pojazdu mechanicznego, powinien pamiętać o jego ubezpieczeniu. Każdemu, nawet najlepszemu kierowcy może zdarzyć się stłuczka,dlatego dobre ubezpieczenie samochodu będzie najlepszą formą ochrony, która pomoże nam poradzić sobie z ewentualnymi problemami. W naszym kraju, mamy możliwość skorzystania z kilku rodzajów ubezpieczeń. Część z nich są obowiązkiem dla posiadacza samochodu, natomiast niektóre stanowią jedynie możliwość. Specjaliści TDF pomogą Ci w doborze obydwu wariantów. Pomagamy również pod kątem profesjonalnych porad dotyczących ubezpieczenia samochodowego, mając na uwadze indywidualne potrzeby oraz możliwości finansowe klientów.

Ubezpieczenie OC

Kryjące się za skrótem OC – Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej to elementarne, a przy tym też obowiązkowe ubezpieczenie, dla każdego posiadacza „czterech kółek”. To coś, z czego nie możemy zrezygnować, ani też pominąć tego elementu. Co więcej, należy je wykupić najpóźniej w dniu, w który dokonywana jest rejestracja pojazdu.

Co daje nam ubezpieczenie OC?

Jego wykupienie, wiąże się z zawarciem umowy z ubezpieczycielem, który zobowiązuje się do pokrycia kosztów za szkody osobowe oraz majątkowe, które wyrządzono innym uczestnikom ruchu drogowego.

Mówiąc inaczej – kiedy spowodujemy wypadek, w wyniku którego ucierpią osoby trzeci bądź ich mienie, roszczenie pokrywa ubezpieczyciel, co stanowi ochronę majątku potencjalnego sprawcy. W związku z tym, że to konieczność posiadania ubezpieczenia jest regulowana prawnie, jego brak nawet przez jeden dzień, może być przyczyną kary pieniężnej ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ubezpieczenie AC

Autocasco, czyli ubezpieczenie AC nie jest obowiązkiem właściciela pojazdu. Nie sprawia to jednak, że jest to rzadko wybierany wariant. Jego zadaniem jest zabezpieczenie, przed zdarzeniami nieprzewidzianymi. Opcja ta, stanowi możliwość dla każdej osoby, o ile pojazd nie posiada więcej, niż 12 lat.

AC obejmuje takie szkody, jak zniszczenie, uszkodzenie, a także utratę pojazdu, który podlega ubezpieczeniu. Cena i pełen zakres zależne są od tego, na jaki zakres postawimy. W największe liczbie przypadków, decyzja o zakupie ubezpieczenia AC jest ochrona pojazd przed kradzieżą. Pozwala ono też na otrzymanie adekwatnego odszkodowania, kiedy dojdzie do uszkodzenia pojazdu w wyniku zderzenia z innym samochodem, zwierzęciem, czy też w przypadku zniszczeń spowodowanych przez żywioły.

Łatwo dostrzec, że autocasco to doskonałe wyjście, kiedy pragniemy zabezpieczyć pojazd nie tylko przed szkodami, które powstały z naszej winy, ale też tymi, do których dochodzi niezależnie od nas.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW to w rozwinięciu – Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Jeżeli kierowca pojazdu dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, lub też dojdzie do śmierci, ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłacenia odszkodowania, bądź pokrycia kosztów leczenia czy też rehabilitacji.

Owa polisa może być ochroną dla kierowcy, ale też dla pasażerów pojazdu, który uczestniczył w wypadku. Suma ubezpieczenia może zostać dowolnie ustalone, jednak minimalną oraz maksymalną wartość określa tutaj towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie szyb

Jeżeli z różnych powodów, priorytetem jest dla Ciebie ochrona szyb w Twoim pojeździe, warto rozważyć wykup dodatkowego ubezpieczenia właśnie z tego tytułu. Polisa może obejmować zarówno przednie szyby, jak i te tylne i boczne, co jest ochroną na wypadek i uszkodzenia.

Warto nadmienić, że ten rodzaj ubezpieczenia dedykowany nie jest wyłącznie właścicielom samochodów osobowych, ale również pojazdów ciężarowych, czy też ciągników rolniczych. Wybierając ubezpieczenie szyb, firma ubezpieczeniowa gwarantuje pokrycie kosztów naprawy bądź wymiany uszkodzonych szyb na zupełnie nowe. Mamy tu do czynienia z rodzajem ubezpieczenia, które jest rekomendowane szczególnie tym, którzy nie dysponują polisą AC. Koszty nie są tutaj wygórowane, aczkolwiek uszkodzenia szyb występują bardzo często, a ich naprawa wiąże się z dość dużym wydatkiem.