Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenia zdrowotne

Prawo w naszym kraju, nakłada na obywateli obowiązek opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne, a to ma zapewnić nam ochronę zdrowia, a także dostęp do świadczeń medycznych, które finansowane są ze środków publicznych. Jako, że czas oczekiwania na te usługi bywa wydłużony, coraz częściej Polacy decydują się na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne.

Działanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Polisa zdrowotna to płatne dopełnienie publicznego ubezpieczenia zdrowotnego, które gwarantuje nam Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest to swojego rodzaju alternatywa, gdyż można korzystać z nich równocześnie. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne, pozwala nam pokryć koszty świadczeń zdrowotnych, które realizowane są w placówkach medycznych, wskazanych przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Z drugiej strony, musimy mieć na uwadze fakt, że ubezpieczenie zdrowotne prywatne, nie będzie mogło zastąpić nam tego gwarantowanego przez NFZ. Gdy mowa o nagłych przypadkach, w których konieczne jest ratowanie życia, pacjent trafia do szpitala publicznego. Nawet posiadając ubezpieczenie zdrowotne, powinniśmy pamiętać o opłacaniu obowiązkowych składek na opiekę publiczną, aby nie ryzykować wysokich kosztów z tytułu leczenia w placówce publicznej.

Największe korzyści posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

To oczywiste, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne niesie za sobą szereg wymiernych korzyści, jednak warto poznać te największe. Jest to:

  • najwyższa jakość świadczeń,
  • komfort leczenia,
  • łatwy dostęp do lekarzy specjalistów i to bez skierowania,
  • wysokie zaangażowanie lekarzy, którzy przyjmują w prywatnych placówkach,
  • niedługi czas oczekiwania na wizytę,
  • wygodne godziny przyjęć,
  • dostęp do najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

Wybierając prywatne ubezpieczenie zdrowotne, masz szansę na bardzo indywidualne dopasowanie usług, w czym z pewnością pomogą Ci specjaliści TDF. Mamy dostęp do różnych ofert polis zdrowotnych, o podstawowych i rozszerzonych wariantach z różnym zakresem usług. To bardzo ważne, aby ubezpieczenie tego typu było dostosowane zarówno do potrzeb, jak i możliwości finansowych.

Klienci podkreślają, że największą wartością prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest podwyższona dostępność do lekarzy specjalistów. Nie ma tu konieczności posiadania skierowania o lekarza rodzinnego. Wystarczy tylko, że umówimy się na dogodny dla nas termin. Ponadto, czas oczekiwania zamyka się najczęściej w kilku dniach, kiedy to pacjenci bazujący na państwowej służby zdrowia, niekiedy zmuszeni są czekać nawet kilkanaście miesięcy na swoją wizytę.

Kiedy prywatna polisa zdrowotna opłaca się najbardziej?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne, polecane jest szczególnie rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym. Wizyta u pediatry może mieć wówczas miejsce nawet w przeciągu doby, przez co unikniemy dyskomfortu zarówno dla siebie, jak i dziecka. Co więcej, zasada ta dotyczy również starszych dzieci.

Częste przebywanie w placówkach medycznych, z powodu leczenie poważniejszych schorzeń także oznacza, że warto zdecydować się na polisę prywatną. Ubezpieczenie tego typu opłaca się bardziej, niż częste korzystanie z prywatnych wizyt u specjalistów, co może wiązać się z naprawdę wysokimi kosztami. Ponosimy tu bowiem koszty wyłącznie za polisę, a nie za każdą wizytę u lekarza.

Do tego rozwiązania, powinny nas także przekonać często występujące badania laboratoryjne, dla kontroli swego zdrowia. Istnieją badania, które w zależności od wieku i płci, powinniśmy wykonywać zarówno często, jak i regularnie. W przypadku posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, do minimum skrócimy czas oczekiwania na wykonanie badania.

Postaw na ubezpieczenie zdrowotne z TDF

Zapewnij najlepszą opiekę zdrowotną sobie i swojej rodzinie, wybierając prywatne ubezpieczenie zdrowotne z pomocą specjalistów TDF. Doradzimy, podpowiemy i pomożemy wybrać najbardziej korzystny wariant, mając na uwadze Twoje potrzeby, a także możliwości finansowe. Porównamy wiele ofert, aby odnaleźć tą, która okaże się dla Ciebie najbardziej opłacalną.