Ubezpieczenie szkolne

Ubezpieczenie szkolne

Każdy dzień szkoły to dla dziecka nie tylko czas nauki, ale również okazja do nowych przygód. Dla rodziców to jednak czas troski, a także niepokoju o malucha, który przez większość dnia będzie poza czujnym okiem mamy i taty. Dzieci są nieustannie narażone na wypadki i zagrożenia, a to ze względu na swoją ruchliwość oraz skłonność do nieuwagi. Warto więc zapewnić swoim pociechom odpowiednie bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie szkolne, będzie z pewnością dobrą decyzją wszystkich świadomych rodziców. Nie trzeba zgadzać się na opłacanie składki zaproponowanej przez dyrektora szkoły, kiedy dostępnych jest tak wiele innych ofert, często na bardziej korzystnych warunkach.

Co z ubezpieczeniami oferowanymi przez szkoły?

Każdy rodzic słyszy rokrocznie od swojego dziecka, że wychowawczyni jego klasy zaproponowała wysokość i termin opłacenia składki na ubezpieczenie szkolne. Mało kto jednak pyta o szczegóły, a także za jaki zakres ochrony tak naprawdę płaci.

Choć życzymy każdemu z rodziców, aby jego maluchowi nigdy nic złego się nie przytrafiło, to jednak wypadki zdarzają się dość często, a jak wiadomo – zawsze lepiej jest dmuchać na zimne. Dzięki odpowiedniej polisie, można liczyć na rekompensatę finansową, jeśli dziecko ulegnie wypadkowi.

Takie świadczenie, pozwoli pokryć koszty leczenia czy rehabilitacji, dzięki której Twoje dziecko szybciej powróci do zdrowia. Ubezpieczenia proponowane w szkołach nie zawsze są w stanie skutecznie chronić nasze dzieci przed wszystkimi zdarzeniami. Proponowana stawka wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt złotych za rok, tak aby było na nie stać każdego rodzica. Przy tak niskiej cenie można mieć wątpliwości, czy zakres takiego ubezpieczenia jest rzeczywiście odpowiedni dla każdego dziecka.

Co powinno więc zawierać ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne stanowi zabezpieczenie życia i zdrowia dziecka, a to nie tylko w trakcie dni nauki, ale również w wolnym czasie. Uwzględnia ono świadczenia na wypadek śmierci dziecka oraz w przypadku urazów, takich jak złamania kości, oparzenia, odmrożenia, wstrząśnienie lub udar mózgu oraz inne określone w umowie. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe rozszerzają zakres polisy na poważne choroby, na przykład sepsę czy nowotwory.

Ubezpieczenie może zawierać również dodatkowe usługi o charakterze assistance, czyli na przykład transport medyczny, czy pomoc psychologa. Dodatkowo, można spotkać również oferty ubezpieczeń, które zapewniają pokrycie kosztów operacji plastycznej, w przypadku takiej konieczności oraz zasiłek dzienny, jeżeli dziecko w wyniku wypadku musi zrobić sobie dłuższą przerwę w nauce.

Na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę, podczas wyboru ubezpieczenia szkolnego?

Szczególną uwagę przy wyborze właściwego ubezpieczenia, powinno się zwrócić na sumę ubezpieczenia, która stanowi wartość kwoty odszkodowania, jaka zostanie wypłacona w przypadku śmierci dziecka. Odszkodowanie za wypadek, wyznacza się w sposób procentowy od pełnej sumy ubezpieczenia. Im wyższa jest suma ubezpieczeniowa, tym wyższe zostanie wypłacone świadczenie, choć oczywiście oznacza to większą cenę składki.

Oprócz tego bardzo ważny jest zakres ubezpieczenia. Warto sprawdzić czy ubezpieczenie oprócz rekompensaty za śmierć lub leczenie dziecka, zawiera również pokrycie kosztów pobytu w szpitalu, rehabilitacji, czy zakupu leków lub niezbędnego sprzętu.

Należy również zapoznać się z wyłączeniami określonymi w dokumencie OWU. Wskazują one sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Mogą to być na przykład sporty wyczynowe, które zwiększają ryzyko kontuzji. Jeśli więc Twoje dziecko regularnie trenuje, warto poszukać polisy, która zapewni mu odpowiednią ochronę.

Nie bez znaczenia jest również wysokość składki. Najczęściej jest ona proporcjonalna do zakresu ubezpieczenia. Czasami jednak pakiety mogą w różnym stopniu chronić dziecko, pomimo takiej samej ceny, dlatego zastanów się ile jesteś w stanie zapłacić.

Zdrowie i życie dziecka to najcenniejsze wartości dla każdego rodzica, dlatego warto poszukać ochrony dopasowanej do potrzeb pociechy. Specjaliści TDF zapoznają Cię z ofertą ubezpieczeń szkolnych i pomogą w wyborze najlepszego wariantu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.