Ubezpieczenie nieruchomosci

Ubezpieczenia nieruchomości

Już podstawowe ubezpieczenie nieruchomości, będzie zabezpieczeniem naszego domu lub mieszkania na wypadek pożaru, kradzieży bądź zalania. Lista zagrożeń, które może obejmować polisa jest jednak dłuższa, dlatego są to też konsekwencje włamania, zniszczenie mienia, a także uszkodzenie budynku w wyniku powodzi burzy lub innych czynników meteorologicznych. Aktualnie, prawie każde towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia sporo możliwości, aby Klienci mogli skorzystać z dogotowanej oferty. Zatem jeśli np. pragniemy ubezpieczyć mieszkanie na piętrze, na pewno nie będziemy potrzebowali ubezpieczenia chroniącego nas przed skutkami uderzenia w mieszkaniu przez samochód.

Co obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?

Wybierając ubezpieczenie nieruchomości, mamy możliwość wyboru, które elementy obiektu bądź wyposażenia zostaną objęte ubezpieczeniem.  Rozwiązaniem jest m.in. ubezpieczenie mienia ruchomego, a zatem przedmiotów, które znajdują się w domu lub w mieszkaniu.

Ubezpieczenie powinno obejmować także mienie stałe, a zatem elementy wyposażenia, tak jak chociażby podłogi, meble kuchenne, podłogi, czy też instalacje elektryczne lub wodne. Co więcej, istnieje także możliwość ubezpieczenia murów, zewnętrznych ścian, a także budynków gospodarczych należących do nieruchomości. Pozwala to na to, aby każdy zainteresowany mógł zabezpieczyć swój dom bądź mieszkanie w takim wariancie, który odpowiada jego potrzebom co do zakresu ochrony nieruchomości.

Ubezpieczenie nieruchomości może też chronić mieszkańców

Większość uważa, że ubezpieczenie nieruchomości będzie chroniło wyłącznie budynek oraz ewentualnie jego wyposażenie. Należy natomiast wiedzieć, iż polisa tego typu bierze też często pod opiekę samych mieszkańców.

Aktualnie, towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają także dokupienie pakietu, który ma na celu ochronę przed cywilną odpowiedzialnością osób, które zamieszkują wskazaną nieruchomość. Korzystając z takiej oferty, nie będziemy ponosić ewentualnych kosztów remontu u sąsiada, którego powodem będzie np. zalanie wodą naszego mieszkania. Jest to z pewnością rozwiązanie, które warto rozważyć.

Czy ubezpieczenie nieruchomości jest koniecznością?

W niektórych przypadkach, posiadanie ubezpieczenia nieruchomości jest obowiązkiem. Szczególnie, kiedy planujemy kredyt hipoteczny. Wówczas, powinniśmy zweryfikować, jaki zakres ubezpieczenia może być wymagany przez bank, który udziela nam kredytu. Nie da się wskazać konkretnych zasad pod kątem tego, jakie elementy naszych nieruchomości mogą być ubezpieczone, a także przed jakimi zagrożeniami. Wiele zależy tutaj od naszych potrzeb. Korzystając z pomocy TDF, z pewnością uda się odnaleźć polisę, która będzie stanowiła kompleksowa ochronę domu lub mieszkania, spełniając jednocześnie indywidualne wymagania Klienta. Dobre ubezpieczenie mieszkaniowe to takie, które będzie dopasowane do Ciebie oraz rzeczy, którymi się otaczasz.

Dlatego warto wiedzieć, że polisa może także obejmować:

  • Płytę indukcyjną,
  • rasowe zwierzęta,
  • rowery,
  • antyki i dzieła sztuki,
  • przydomowe place zabaw.
Nasi eksperci wiedzą, która z dostępnych ofert zawiera to, na czym Ci najbardziej zależy.